Scenariusz
Mariusz Pluciński
TEMAT: Gąbki i parzydełkowce.
CELE:
- Wyjaśnia co to są gąbki i parzydełkowce
- Podaje miejsce występowania gąbek i parzydełkowców;
- Rozumie pojęcia polip i meduza;
- Rozpoznaje formę polipa i meduzy;
UMIEJĘTNOŚCI
- Uczeń potrafi opisać schemat rozmanażania się chełbi modrej
- Rozpoznawanie parzydełkowców i gąbek
POSTAWY
- Wiedza na temat jednych z najprostszych bezkręgowców
METODY: praca z kartą pracy, wykład, film
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: podręcznik, schematy rozmnażania się chełbi, schemat komórki parzydełkowej, prezentacja, film przedstawiający poruszanie się meduzy, materiały zoologiczne suche - gąbki
TOK LEKCJI
I. Faza wstępna
- Wprowadzenie terminu bezkręgowce.
II. Faza realizacyjna
- wykład na temat gąbek i parzydełkowców
- pokazanie „żywej” gąbki w czasie wykładu (zoologiczny materiał suchy)
- Nauczyciel zadaje pytania dotyczące tematu lekcji.
- Wykonanie przez ucznia karty pracy
TEMAT: Gąbki i parzydełkowce.
CELE:
- Wyjaśnia co to są gąbki i parzydełkowce
- Podaje miejsce występowania gąbek i parzydełkowców;
- Rozumie pojęcia polip i meduza;
- Rozpoznaje formę polipa i meduzy;
UMIEJĘTNOŚCI
- Uczeń potrafi opisać schemat rozmanażania się chełbi modrej
- Rozpoznawanie parzydełkowców i gąbek
POSTAWY
- Wiedza na temat jednych z najprostszych bezkręgowców
METODY: praca z kartą pracy, wykład, film
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: podręcznik, schematy rozmnażania się chełbi, schemat komórki parzydełkowej, prezentacja, film przedstawiający poruszanie się meduzy, materiały zoologiczne suche - gąbki
TOK LEKCJI
I. Faza wstępna
- Wprowadzenie terminu bezkręgowce.
II. Faza realizacyjna
- wykład na temat gąbek i parzydełkowców
- pokazanie „żywej” gąbki w czasie wykładu (zoologiczny materiał suchy)
- Nauczyciel zadaje pytania dotyczące tematu lekcji.
- Wykonanie przez ucznia karty pracy
Prezentacja
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Fajna sprawa, ale chyba nie zawsze zda egzamin... U nas w szkole są tylko 2 klasy z komputerami, więc byłby problem aby wszystkie lekcje odbywały się w taki sposób. Prezentacje można puścić bo mamy telewizor w sali który można podpiąć pod laptopa :)
OdpowiedzUsuńZgadzam się z poprzednikiem. Taka lekcja to bardzo interesująca propozycja i doskonałe rozwiązanie w prowadzeniu lekcji. Z chęcią uczyłabym się w ten właśnie sposób, ułatwienie dla nauczyciela jak zarówno dla uczniów.
OdpowiedzUsuń